Home » Cast Ajansı » Çocuk Oyunculara Uygun Rol Seçimi

Çocuk Oyunculara Uygun Rol Seçimi

Dizi film oyunculuğunun aranan yüzü olan sevimli yetenekler olan çocuklar yetenekleri ile ekranlara neşe katıyorlar. Çocuklarının yeteneğini fark eden anne ve babalar cast çocuk ajanslarına başvurarak sevimli, çocuk oyuncuların yeteneklerini değerlendiriyor. İlk iş olarak anne ve babalar önce çocuklarının psikolojileri açısından çekiniyorlar. Fakat işin içine girince çocuklarını önce cast ajans başvuru daha sonra yapımcılara pedagog eşliğinde emanet ediyorlar. Çocuk oyuncuların kamera karşısında kendini ifade etmesi, akıcı konuşması ve rahat tavırları ile cast çocuk ajanslarına alınır. Cast ajanslarında da, set ortamlarında da çocuklar için bulundurulan pedagoglar çocuk oyuncuları hem gelişimlerine katkı sağlıyor hem de bu işe alacakları eğitimlere destek veriyor. Sevimli yeteneklerin bu işi sevmesi ve set ortamlarına alışması yapımcılar ve reklam şirketlerinin aranan yüzü haline geldi. Çocuk mankenleri faktörünü de ortaya çıkartan bu durum çocukların gelecekleri için sektöre alışmalarına destek olur. Firmaların tanıtım yüzü olan ya da çocukları bağlayan konularda reklamlarda bulunan çocukların oynaması oyunculuklarına katacağı tecrübe ve kameralara alışması açısından önemli oluyor.

48233444 – young romantic couple hugging and about to kiss in beautiful sunset


Yapımcılar ve reklam şirketleri çocuk oyuncu seçerken boyu, saçı göz rengi özelliğini ikinci plana atıyor. Çocuk oyuncunun sevimli olması izleyicinin de hoşuna gidiyor. Oynayacağı karaktere göre ikinci eleme çocuğun fiziksel özellikleri oluyor. Yapımcıların set sırasını çocukların psikolojileri etkilememek için düzenliyor ve set arkadaşlarına alışmasını sağlıyor.

Çocuk Oyuncular Ve Rolleri

Cast ajans başvuru replikleri film veya dizinin başlarında kısa ve sessiz geçer. Çocuk oyuncunun set arkadaşlarına ve set ortamlarına alışması ile oyuncunun rahat davranması çocuk oyuncunun dizideki yerini de ayarlar. İzleyicin beğenisi alan çocuk oyuncular dizi ya da filminde kariyerini etkiler. Bu yüzden yapımcılar tarafından çocuk oyunculara verilecek roller önemlidir. Çocuk oyuncusunun da rolünü sevmesi izleyici açısından büyük etki yaratır ve genelde bütün izleyicilerin aklında aynı soru oluşur. ‘ Bu çocuk bu kadar iyi nasıl oynar?’ bu sorumum cevabı yapımcılar ve profesyonel direktörler ile çalışmaktır. Çocuk oyuncuya rolü sevdirme pedagog yardımı ile minik yetenekleri oyunculuğa hazırlamaktır.