Home » Cast Ajansı » Cast Ajanslarının Ön Elemeleri Geçme Şartları

Cast Ajanslarının Ön Elemeleri Geçme Şartları

Günümüzde artan istihdam sayısına baktığımızda eskiye nazaran çok fazla yol kat edildiğini çoğu kez görmekteyiz. Özellikle de kadının iş dünyasına girmesi ile beraber birçok iş merkezlerinde tıkanıklık ya da eleman eksikliği gözlenmektedir. Cast ajansları bu noktada çok fazla iş imkânları sunmaktadırlar. Çünkü cast oyunculuk ajanslarına girebilmek için çok iyi dil bilgisine ya da çok iyi bir eğitim görülmüş olması o kadar da önemli değildir. Her yaş grubundan insan kabul etmektedirler. Her çeşit meslek grubundan insanlarda buralarda çalışma imkânına sahip olabilmektedirler ve başvuru yapabilmektedirler. Aslında başvurular için çok fazla kriter aranmamaktadır.

Cast ajansında çalışmak isteyen bireyler en başta cast ajans başvuru formu doldururlar. Başvurusu kabul edilen adaylardan ön elemelere gelmeleri için mutlaka bir geri dönüş sağlanmaktadır. Burada tarih ve saat adaya bildirilir. Bu geri dönüş olumlu da olabilir olumsuz da olabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki eğer ön elemelere çağırıldıysa bir aday mutlaka adayın gitmesi gerekir. Ön elemelere gitmeyen bir adayın başvurusu yanar. Bir sonraki başvurular için aday beklemek zorunda kalacaktır.
Cast oyunculuk ajanslarında çalışmak isteyen bireylerden ön elemelerde geçmesi için adayın eğitilmeye müsait olması gerekmektedir. Aday başvuru formu doldururken eksik olan bir bilgi doldurmamaya dikkat etmelidir bu noktada. Çünkü adayın yetersiz olduğu bazı bilgiler elbette olabilir ama bu cast ajansları tarafından düzelebilecek halledilebilecek meselelerse eğer adayın başvurusu kabul olabilmektedir. Örneğin başvuru yapmış olan bir adayın fiziği çok güzel olabilir tam bir reklam oyuncusu olma kabiliyetine sahip bir insan da olabilir ancak aday diksiyon konusunda yetersiz olduğunu fark eden cast ajans grubu mensupları bunun düzelebilecek bir durum olduklarını düşündükleri halde adayı ön elemelerden geçirip bu konuda adayı eğitebilmektedirler. Bunların dışında ön elemer de aday kendinden emin olmalıdır. Her konuda zarafetle incelikle kendisini yukarı çekebildiği kadar çekmelidir. Gözlerinde oyuncu aşkı ya da bir fotomodellik aşkı olduğunu fark ettikleri her oyuncu adayını cast ajans bu konuda kişiye yol göstererek adayın ön elemelerden rahatlıkla geçmesini sağlamaktadırlar.