Home » Cast Ajansı » Cast Ajansı Manken Adayları İçin Tavsiyeler

Cast Ajansı Manken Adayları İçin Tavsiyeler

Mankenlik herkesin yapmak isteyeceği ancak kriterlere uygun kişilerin bunu yapabileceği bir meslektir. Oldukça kesin kriterleri olan bu meslekte öncelikle fiziğinizin düzgün olması gerekmektedir. Öncelikle uzun bacak, ince bel, şekilli bir vücut istemektedir. Sadece fiziki düzgünlüğünde yetmediği bu meslek ekstra olarak boy kriterini de koymuştur. Genel olarak 170 cm olan bu boy kriteri cast ajanlarına göre daha da arttırılabilmektedir. Eğer manken olmak istiyorsanız gerekli ölçütlere ulaşmalısınız. Bundan sonrası daha kolay bir şekilde devam ediyor gibi görünse de sonrası da oldukça meşakkatli bir süreçtir. Manken olabilmeniz için cast ajansları size uygun gördüğü projeyi size sunmakta ve size görüşme ayarlamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Görüşme Öncesinde Ve Görüşme Sonrasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Görüşme anına geç kalmamız gerekmektedir.
  • Görüşme sırasında hemen paradan konu açmamalısınız. Yeri geldiğinde proje değerlendirme aşamasında yapımcı tarafından ücret konusu görüşülecektir.
  • Görüşmeye karşı tarafın geç kalması durumunda sıkılırsanız bu sıkıntıyı yüzünüze yansıtmamalısınız. Bu durum yapımcı tarafından olumsuz etki yaratabilir.
  • Görüşme esnasında telefonunuzla ilgilenmemelisiniz.
  • Sizden istenmeyen bilgileri detaylı bir şekilde anlatmamalısınız. Önce önemli detayları konuşmalısınız.
  • Aklınıza takılan yerleri görüşme sırasında sormalı ve anlaşma yapıldıktan sonra bu konuyu açmamalısınız.
  • Karşı tarafı dikkatlice dinlemelisiniz ve size uygun olan veya uygun olmayan bölümleri değerlendirmelisiniz.
  • Tüm detaylar konuşulduktan sonra eğer projede yer alacaksanız proje gününe kadar kendinize gerekli özeni göstermelisiniz.
  • Vücudunuzu dış etkenlerde korumalı ve kesici aletlerden kendinizi sakınmalısınız.
  • Proje gününe kadar eksik yönlerinizi tamamlamalısınız. Yürüyüşünüzü geliştirmeli, poz verme yeteneğinizi de profesyonelleştirmelisiniz.          

 

Tüm bu mankenlik tavsiyelerine uyduktan sonra anlaştığınız projenin deneme çekimleri için tekrar gelmeniz gerekmektedir. Burada da oldukça profesyonel bir şekilde davranmalısınız. Deneme çekimlerinden daha sonra koreografi için size anlatılanları dikkatlice dinlemeli ve ayak uydurmaya çalışmalısınız. En sonunda deneme yürüyüşü gerçekleştireceğiniz için burada da oldukça yeteneğinizi sergilemelisiniz. O potansiyeli karşı tarafa da göstermelisiniz. Daha sonrasında artık podyumda yer edinebilmektesiniz.

Kaynak: http://castajans34.com/ajanslarin-mankenlik-alanindaki-calismalari/